yoga Untitled Document

Akademia Yogi

Jesteśmy pierwszą i najdłużej działającą profesjonalną szkołą jogi w Trójmieście. Nasze korzenie wywodzą się w prostej linii od światowej sławy Mistrza B.K.S. Iyengara – twórcy metody i założyciela Ramamani Iyengar Memorial Yoga Instytute w Punie w Indiach.

Założycielka Akademii Yogi Renata Koba, po kilku latach praktyki w kraju, wyjechała w 1995r. do Indii, gdzie przez rok pobierała nauki u samego Mistrza B.K.S. Iyengara. Było to wielkim wyróżnieniem gdyż uczniowie z całego świata starają się o ten przywilej, a oczekiwanie na miejsce w Instytucie może trwać nawet kilka lat. Praktyka zwieńczona została otrzymaniem dyplomu Nauczyciela Yogi z rąk samego Mistrza. Pobyt w Punie zaowocował również nawiązaniem wielu cennych kontaktów m. in. Z Gabriellą Giubilaro – nauczycielką Yogi z Florencji, Mirą Mehta z Wielkiej Brytanii – nauczycielką i autorką albumów o Yodze, Faeq'em Biria- zwierzchnikiem Yoga Instytut w Paryżu, Patrycją Walden, Lois Steinberg – nauczycielkami z U.S.A, Ritą Keller i Michaelem Forbesem - nauczycielami z Niemiec.

Renata Koba doskonali swój warsztat jeżdżąc do Instytutu Mistrza Iyengara. Ostatnio w grudniu 2011 - styczniu 2012 praktykowała jogę w Instytucie. Będąc w Indiach zgłębiała wiedzę z dziedziny Ayurwedy, co zaowocowało otrzymaniem dyplomu upoważniającego do wykonywania zabiegów ayurwedycznych.
Ukończyła równiez kurs gotowania ayurwedycznego w Punie.
Swoją wiedzą i doświadczeniem wypływającym z praktyki jogi dzieliła się prowadząc sesje jogi w Klinice Ayurwedy na prośbę doktorów Miry i Mukunda Shastri.

Jej filozofia i styl życia wiążą się nieodłącznie z zasadami jogi i ayurwedy. Od ponad 30 lat wegetarianka, tolerancyjna, pełna empatii i szacunku do wszystkiego co stworzone. Kochająca morze, przyrodę, szczególnie kwiaty. Zakochana w Indiach gdzie czuje się jak w domu.

 

Aktualności
yoga Aktualności

Otwarcie zajęć w roku 2020

Na sesje wieczorne zapraszamy od 9 stycznia (czwartek).
Prowadzenie sesji porannych rozpocznie się w lutym.


Sesje jogi w Gdyni

Sesje wieczorne
poniedziałki, czwartki
19:30 - 21:00
ul. Władysława IV 43
(budynek Hossy,4 piętro)